4 patarimai: kaip saugoti nugarą, jei ir toliau ketinate dirbti iš namų

Nemažai žmonių, net ir pasibaigus karantinui, ketina dirbti iš namų nuotoliniu būdu. Jeigu per karantiną dar neįsiskaudėjo nugara, verta susipažinti su kineziterapeutės Lianos Stričkienės patarimais, kaip išvengti nugaros skausmo dirbant namuose ir kokių klaidų nedaryti.

Nemažai žmonių, net ir pasibaigus karantinui, ketina dirbti iš namų nuotoliniu būdu. Jeigu per karantiną dar neįsiskaudėjo nugara, verta susipažinti su kineziterapeutės Lianos Stričkienės patarimais, kaip išvengti nugaros skausmo dirbant namuose ir kokių klaidų nedaryti.

  1. Pasirūpinti ergonomiška darbo vieta. Stalo ir kėdės aukštis turi atitikti jūsų kūno parametrus.
  2. Keisti sėdimą poziciją kas 20 minučių. Negalima užsimiršti ir dirbti valandų valandas sustingus vienoje pozicijoje prie kompiuterio. Sėdimasis paviršius turi pasikeisti: jeigu 20 minučių sėdėjote prie stalo, kitas 20 min. sėdėkite ant specialaus kamuolio, o dar kitas 20 min. dirbkite stovėdami ar klūpėdami.
  3. Daryti pertraukas. Kad nepamirštumėte kas 20 minučių pakilti nuo kompiuterio, užsiklijuokite spalvotą lapelį ant kompiuterio monitoriaus ir sekite laiką, kada reikia atsistoti. Arba nusipieškite kryželį ant rankos, kuris nuolat apie tai primintų. Per pertraukėlę užteks pereiti per kambarį, pasižiūrėti pro langą, galbūt, padaryti vieną mankštos pratimą, pavyzdžiui pakraipyti dubenį į skirtingus šonus.
  4. Pasimankštinkite. Internete įmanoma surasti vaizdo medžiagos, kaip atliekami judesių valdymo, stabilizacijos pratimai, gal kitiems tiks ir tempimo pratimai. Norint išvengti nugaros gėlimo arba palengvinti jau retsykiais juntamus skausmus, rekomenduojama mankštintis trumpai, bet kas valandą. Ir geriau padaryti vieną jums tinkantį pratimą negu 10 atsitiktinių.

Publikuota: manodaktaras.lt
Autorius: Auksė Kontrimienė

Visgi, jeigu nugaros skausmai jau stipriai vargina, dėl tikslių mankštos pratimų verta pasitarti su kineziterapeutu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Scroll to top