Funkcinė magnetinė stimuliacija (FMS) - kas tai?

Funkcinė magnetinė stimuliacija (FMS) yra neinvazinis gydymas, kurio metu stiprus impulsinis magnetinis laukas veikia raumenis ir priverčia juos susitraukti. Dėl magnetinės stimuliacijos padidėja veikiamos srities raumenų jėga ir ištvermė. FMS metu taip pat skatina medžiagų apykaitą ląstelėse ir gerina audinių kraujotaką.

Kaip tai veikia?

Funkcinės magnetinės stimuliacijos aplikatoriaus sukeltas magnetinis laukas, per drabužius, odą, raumenis ir kaulus prasisveria giliai į audinį (iki 80 mm). Giliai audiniuose superindukcinis (iki 3 teslų) fokusuotas ir moduliuotas magnetinis laukas yra paverčiamas vietiniu elektriniu lauku, kuris aktyvina giliųjų raumenų motorinius neuronus.  Kiekvienas  magnetinis impulsas   sukelia raumenų susitraukimą ir atpalaidavimą. Abu laukai kartu sukelia terapinį audinių gijimo, raumenų aktyvavimo, raumenų atpalaidavimo ir skausmo malšinimo poveikį. Norimi poveikiai pasiekiami nustatant skirtingus terapijos parametrus.

Funkcine magnetine stimuliacija

Kam taikoma funkcinė
magnetinė stimuliacija?

 • Skeleto, raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų gydymui (degeneraciniam artritui, reumatoidiniam artritui, kaklo skausmui, raumenų skausmui).
 • Stuburo sutrikimų gydymui (ūmiam ir lėtiniam juosmens skausmui, radikulitui, nervinio vamzdelio defektui (spina bifida, spondilitui).
 • Nervų sutrikimų gydymui (periferinio nervo pažeidimui).
 • Raumenų atpalaidavimui, sustingusio pečio gydymui.
 • Nervų ir raumenų reabilitacijai po lūžių.
 • Raumenų atrofijos, spazmo, ankilozės sąlygoto skausmo malšinimui.
 • Urogenitalinių ligų gydymui (prostatos skausmo mažinimui).
 • Ūmaus skausmo kontrolei.
 • Sporto traumų reabilitacijai.

Ar tai – skausminga?

Procedūra nesukelia diskomforto ar nemalonių pojūčių. Funkcinės magnetinės stimuliacijos metu jaučiamas tik raumenų susitraukimas. Gydymas pradedamas nuo mažiausio intensyvumo ir didinimas palaipsniui, atsižvelgus į kiekvieno paciento jautrumą. 

Kuo ši procedūra skiriasi nuo kitų?

Funkcinės magnetinės stimuliacijos metu, kitaip nei elektrostimuliacijos metu, stimuliuojami ne tik paviršiniai, bet ir gilieji raumenys.

Aplikatorių valdant ranka, galima labiau jausti organizmo motorinį atsaką, greičiau rasti trigerinius taškus ir taip užtikrinti efektyvią stimuliaciją.

Aplikatoriaus ribose magnetinis laukas taip pat veikia visus audinius iki 3 Tesla stiprio magnetiniu lauku. Šis magnetinis laukas yra net 200 kartų stipresnis nei klasikinės magnetinio lauko terapijos.

Funkcinė magnetinė stimuliacija yra neinvazinė ir neskausminga. Raumenų audiniai stimuliuojami nekontaktuojant su oda.

Kiek procedūrų reikia atlikti, norint geriausių rezultatų?

Funkcinės magnetinės stimuliacijos poveikį galima pajusti net ir po vienos procedūros. Norint ilgesnio ir efektyvesnio poveikio rekomenduojamas 6-10 procedūrų kursas.

Kaip dažnai galima atlikti FMS procedūrą?

Optimalu procedūrą atlikti kas antrą dieną. Procedūrų dažnumą ir trukmę nustato gydytojas arba kineziterapeutas, atsižvelgęs į gydomo sutrikimo pobūdį.

Kiek laiko trunka procedūra?

Esant ūmiam skausmui rekomenduojama procedūros trukmė - 10 – 15 min., esant lėtinam skausmui -  30 – 45 min.

Kokie yra galimi nepageidaujami procedūros poveikiai ir taikymo kontraindikacijos?

Kai atsižvelgiama į procedūros kontraindikacijas, nepageidaujamų poveikių nėra nustatyta.

Procedūros negalima taikyti, kai paciento kūne yra:
 • širdies stimuliatorius, poodinis širdies defibriliatorius, insulino, morfijaus ir kitų vaistų pompos, klausos aparatas;
 • dirbtiniai širdies vožtuvai arba kraujagyslių implantai (filtrai, kateteriai, stentai);
 • metaliniai implantai (kurių sudėtyje yra geležies, nikelio, kobalto) (procedūros srityje);
 • metaliniai implantai, naudojami kaulų lūžiams gydyti (procedūros srityje);
 • metalinės kabutės po operacijų (procedūros srityje);
 • svetimkūniai organizme - skeveldros, kulkos ir kt. (procedūros srityje);
 • bet koks kitas nepaminėtas elektroninis, mechaninis ar magnetinis implantas procedūros srityje.
Prieš atliekant procedūrą būtina pasitarti su gydančiu gydytoju, esant šioms būklėms ir ligoms:
 • nėštumas ar neseniai taikytos dirbtinio apvaisinimo procedūros;
 • onkologinė liga;
 • epilepsija;
 • širdies aritmija;
 • uždegiminės ligos;
 • aktyvios plaučių ligos; 
 • endometriozė;
 • visiškas raumenų plyšimas;
 • atviros žaizdos.

Šlapimo nelaikymas

Nėštumas ir gimdymas gali turėti nepageidaujamą poveikį moters dubens dugno raumenims. Dažnai nemalonų susierzinimą kelianti komplikacija - šlapimo nelaikymas. Tesla kėdė - puikus šios problemos sprendimo būdas. Pacientei patogiai įsitaisius kėdėje, atliekama neinvazinė procedūra, kurios metu magnetinis laukas sutraukinėja nusilpusius dubens dugno raumenis.  Taikant šį gydymo metodą,  dubens dugno raumenys sustiprėja tiek, kad vėl gali sulaikyti šlapimą. Procedūrai atlikti nereikia net nusivilkti drabužių, pakanka tiesiog patogiai įsitaisyti kėdėje. Palaipsniui simptomai mažėja, atstatomos įprastos dubens dugno funkcijos, kad galėtumėte gyventi kaip anksčiau.

Kaip mes gydome?

Pirmos konsultacijos metu, įvertinę jūsų nusiskundimus ir medicininę informaciją, atlikę raumenų, sąnarių ir judesių funkcijos vertinimą, aptarsime veiksmingus gydymo ir prevencijos būdus bei sudarysime individualų gydymo planą.

Sekančių vizitų metu, taikydami mokslo įrodymais pagrįstus kineziterapijos metodus (gydomuosius pratimus, moderniosios manualinės terapijos ir masažo technikas, funkcinę magnetinę stimuliaciją, ultragarso terapiją bei kinezioteipavimą), sumažinsime patiriamą skausmą ir atstatysime sutrikusią funkciją. Procedūros vykdomos laikantis iš anksto sudaryto gydymo plano.

PIRMINĖ KINEZITERAPEUTO KONSULTACIJA
55 €

Trukmė – iki 45 minučių

INDIVIDUALI GYDYMO PROCEDŪRA
Kai taikoma funkcinė magnetinė stimuliacija
55 €

Trukmė – iki 60 minučių

FUNKSINĖS MAGNETINĖS STIMULIACIJOS PROCEDŪRA
Viena zona
nuo 15 €

Trukmė – iki 15 minučių

MŪSŲ KERTINIAI DARBO PRINCIPAI

TuDu neskuba

Kruopščiam įvertinimui, kaip ir tinkamam gydymui reikia laiko, todėl kiekvienam susitikimui skiriame 60 minučių. Mes norėtume matyti jus ilgesnį laiką, kad nereikėtų susitikti daug kartų.

TuDu skiria dėmesį tik tau

Jūsų sveikata nusipelno visapusiško mūsų dėmesio, todėl tuo pačiu metu dirbame tik su vienu pacientu. Tokiu būdu galime užtikrinti, kad gydymas atitiks jūsų poreikius, visi jūsų klausimai bus atsakyti ir jūs kuo greičiau grįžtate į savo kasdieninę veiklą.

TuDu dirba komandoje

Mes visada bendradarbiaujame su jus gydančiu gydytoju ir kitais specialistais. Mums labai svarbu, kad visi kartu siektume bendro tikslo.

Patarimai vizitui be streso

Vieta
Kineziterapijos studija TuDu (Linkmenų g. 6), įsikūrusi Vilniuje šalia Vaikų ir jaunimo centro bei verslo centro „Quadrum“.
Jei vykstate visuomeniniu transportu, išlipkite "Linkmenų" arba "Lietuvos Sąjūdžio kelias"stotelėse.

Parkingas
Automobilį siūlome pasistatyti Lvovo g. (Raudonoji zona).
Nemokamai automobilį galite pasistatyti Daugėliškio g.

Scroll to top